Myślenicki Klub Szachowy
 

Kalendarium wydarzeń:

V Mikołajkowy Turniej Szachowy-wyniki

V Mikołajkowy Turniej Szachowy-wyniki Już po raz piąty Myślenicki Ludowy Klub Szachowy zorganizował Mikołajkowy Turniej Szachowy.  Jak co roku turniej cieszył się sporym zainteresowaniem wśród uczestników, w zawodach wzięło udział prawie 140 graczy.
Nowością, która przypadła uczestnikom do gustu była zmiana miejsca gry na Szkołę Podstawową nr 4 w Myślenicach, a jednym z plusów nowej lokalizacji był obszerny parking vis-à-vis szkoły.
W grupie A z udziałem 10 uczestników zwyciężył Roman Mucha z Rabki, tuż za nim uplasował się Marek Pniaczek reprezentujący UKS SP8 Chrzanów, a na najniższym stopniu podium znalazł się Bartosz Ślęczka z Wieliczki.
Miejsca naszych zawodników:

5. Jagła Artur
7. Mrozinski Michał
8. Krasiński Mateusz
9. Suder Jakub

W grupie B zwyciężył Tadeusz Olkuski z Krakowa, na drugim miejscu uplasował się nasz zawodnik Kamil Pajdzik, a na miejscu trzecim - Florian Wrona.
Miejsca naszych zawodników:

7. Pietrzak Tomasz
8. Gałka Witold
9. Kudas Filip
24. Kamińsi Piotr
25. Sobala Filip
26. Górcki Kacper

W grupie C do lat 12 zwyciężył nasz zawodnik Maksymilan Śmieszek, punkt mniej zdobył Łuc Jacek z Rybnika, który wyprzedził Emilię Pawlak z KKSz Kraków.
Miejsca naszych zawodników:
4. Dziewoński Dariusz
9. Szymski Hubert
W największej grupie D wystartowało 36 uczestników, a najlepszy się okazał Andrzej Kucharski, który punktacją pomocniczą wyprzedził Ramana Święcha, a za nimi uplasował się Zdzisław  Soliwoda.
 Miejsca naszych zawodników:

24. Polewka Józef
26. Kołodziejczyk Dawid

W grupie E dla dzieci do lat 10 wystartowało 27 uczestników.
W tej grupie zwyciężył Łukasz Święch z KKSz Kraków, na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Druzgała z Gońca Staniątki, Który wyprzedził swojego kolegę klubowego  Oskara Kołodzieja.
Miejsca naszych zawodników:

16. Suder Zofia
20. Piwowarczyk Władysław

W najmłodszej grupie z udziałem 27 uczestników rywalizacja była bardzo zacięta, pierwsza trójka zdobyła tą samą liczbę punktów, a o ostatecznej kolejności decydowała punktacja pomocnicza:
1.       Trześniowski Marceli,   2.  Sukiennik Oliwier, 3. Nowak Zuzanna
 
Miejsca naszych zawodników:

6. Suder Maciej
17. Czepie Witold

V Mikołajkowy Turniej pokazał, że jest to największa impreza szachowa rozgrywana na południe od Krakowa.
 
 
 
 
 


Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Hotmind